آرت آنلاین verified

تعداد بازدید: 316706     تاريخ ايجاد: 1800 روز پیش

اخبار

نوشته شده توسط آرت آنلاین در 1116 روز پیش

نشان بازی‌های تابستانی ۲۰۲۰ توکیو به دلیل اتهامات مربوط سرقت هنری کنار گذاشته شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته برگزاری این المپیک اعلام کرده ابهامات زیادی در مورد نشانی که در لوگوی المپیک تابستانی ۲۰۲۰ استفاده شده، وجود دارد.

بر پایه گزارش بی بی سی، این تصمیم در پی شکایت یک طراح بلژیکی اتخاذ شده است.

اولیور دبی هنرمند بلژیکی با اعتراض به طرحی که برای المپیک ۲۰۲۰ استفاده شده، طراح آن را به سرقت هنری متهم کرده است. این گرافیست مدعی است نشان طراحی شده برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو شباهت زیادی با نماد تئاتر لیژ دارد که او در سال ۲۰۱۳ آن را طراحی کرده است.

به گزارش رسانه‌های ژاپن، کنجیرو سانو طراح لوگوی المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرده که در پروژه قبلی خود از طرح‌های آنلاین استفاده کرده است.

ماه گذشته از لوگوی المپیک توکیو پرده‌برداری شد، این لوگو بر اساس حرف T لاتین که اول کلمه شهر توکیو و دایره سرخی که نشان قلبی تپنده است، طراحی شده، برخی منتقدان این لوگو معتقدند دایره قرمز این طرح شبیه دایره‌ای است که در پرچم ژاپن وجود دارد.

کنار گذاشتن این طرح حرکتی غیر عادی از سوی کمیته برگزاری المپیک توکیو به حساب می‌آید. در ماه ژوئن امسال هم طرح ساخت ورزشگاه جدید المپیک توکیو به دلیل اختلاف بر سر هزینه‌های آن، کنار گذاشته شد.

توشیو موتو رئیس کمیته برگزاری المپیک توکیو در کنفراس خبری در این مورد گفت: مطمئن هستیم دو لوگوی مورد بحث با هم تفاوت دارند. اما هفته گذشته متوجه چیزهای جدیدی شدیم که نشان از بحران داشت و به همین دلیل ما نمی‌توانستیم آنها را نادیده بگیریم.

او در ادامه توضیح داد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم تنها راه حل، کنار گذاشتن لوگوی فعلی و طراحی یک لوگوی جدید برای بازی‌های تابستانی المپیک ۲۰۲۰ توکیو است. به نظر ما، لوگوی فعلی در حال حاضر نمی‌تواند اعتماد عمومی را جذب کند.

طراح بلژیکی با ابراز شگفتی از تصمیم کمیته برگزاری در مورد کنار گذاشتن لوگوی المپیک گفته است: تصورم این بود کمیته المپیک نهادی بسیار عظیم است و من جرات شکایت از آنها را نداشتم.

اما به گفته این طراح بلژیکی، مدیر تئاتر لیژ از او خواسته که کاری در این مورد انجام دهد و در نهایت با کمک وکلای دفاع از حق مولف، از کمیته اجرایی المپیک توکیو شکایت کردند.

به گفته دبی، طراح بلژیکی، تصمیم برای طراحی این نشان در سال ۲۰۱۱ شکل گرفت و اکنون به مدت دو سال است که تئاتر لیژ به صورت رسمی از آن استفاده می‌کند. این لوگو از طریق وب سایت‌هایی مانند پین ترست در سراسر جهان قابل دسترس است.

اما کنجیرو سانو طراح لوگوی المپیک ۲۰۲۰، همزمان با این که اتهام کپی طرح تئاتر لیژ را رد کرده، پذیرفته همکاران او در طرح قبلی که مربوط به تبلیغ یک آبجو بوده از طرح‌های دیگر گرافیست‌ها استفاده کرده‌اند.

یوچی ماسوزوئه شهردار توکیو هم در این رابطه گفته است: من می‌خواهم آقای سانو در این مورد توضیح دهند چرا که حس می‌کنم به ما خیانت شده است.

 


تعداد بازدید : 1643

گالری

  • هیچ تصویری موجود نمی باشد

درباره

شرکت کتابسیاه از سال 1384 شمسی و 2005 میلادی با راه اندازی سایت بانک اطلاعات هنرمندان تجسمی ارایه خدمات خود را شروع کرد. ( بانک اطلاعات هنرمندان تجسمی ثبت شده در سازمان ثبت شرکتها به شماره 250637 به تاریخ 21/4/1384 و بامجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – استان تهران به شماره 2081 ) امروز پس از گذشت سال ها از تاسیس این بانک اطلاعات ، به نظر لازم آمد تا جامع و جهانی اندیشه شود. Artonlines.com حاصل این جهانی اندیشیدن است ایجاد ارتباط در پوسته مسابقه های تخصصی هنری، مسابقه های مردمی ، مسابقه های کودک و نوجوان. سیستمی که طراحی شده است تا نوع جدیدی از ارتباط ایجاد شود. آرت آنلاین این امکان را برای همه فراهم کرده است تا با رعایت استانداردها و قوانین ، اقدام به برگزاری مسابقه نمایند. تا از این مسیر، ارتباطی جدید فراهم شود. پروانه در این محیط نماد یک هنرمند ، عضو سایت و جامعه است. هر پروانه، زیبایی و چهره ی مخصوص به خود را دارد، اما قلب تمام پروانه ها یکی است . هدف آنها یکی است اما ممکن است مسیرهای مختلفی داشته باشند . پروانه های این سایت تاثیر خود را بر جهان خواهند گذاشت . هنرمندان و اعضای سایت ، پروانه های صلح ومحبت را به رسالت خواهند فرستاد. انسانها ، عشق را پیش روی انسان ، تصویر خواهند کرد. پروانه ها صلح را، عدالت را و بخشش را به تصویر خواهند کشید . پروانه ها مقصدی دارند و به سوی هدف بدون ترس پرواز می کنند . صلح ، دوستی و محبت ، میان انسان و انسان ، میان انسان و طبیعت ، میان شمال و جنوب ، میان شرق و غرب، هدف نهایی این است. آرزوی پروانه ی آرت آنلاین ، این است که سفیر صلح و عدالت باشد. برای صلح و عدالت