آرت آنلاین verified

تعداد بازدید: 316713     تاريخ ايجاد: 1800 روز پیش

اخبار

نوشته شده توسط آرت آنلاین در 1022 روز پیش

نخستین جشنواره هنرهای تجسمی پیامبر مهربانی به آخرین ایستگاه خود رسید

 به گزارش روابط عمومی دبیرخانه جشنواره پیامبر مهربانی و به نقل از خبرگزاری فارس،  آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی پیامبر مهربانی عصر  (دوشنبه 7 دی ماه 94) با حضور مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد، گیل‌آبادی رئیس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین‌المللی شهرداری تهران و جمعی از هنرمندان در سالن همایش‌های بوستان گفت‌وگو برگزار شد.
 

جلال عطارزاده دبیر این جشنواره در ابتدای مراسم اظهار داشت: نخستین جشنواره «پیامبر مهربانی» به آخر ایستگاه رسید با مسافرانی عاشق که هنرشان را دستمایه ارادت خود به نبی مکرم اسلام (ص) قرار دادند تا دست‌اندازهای نامهربانانه را به این نام مبارک پاک کنند.

وی افزود: با شنیدن اولین پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی کار را آغاز کردیم وقتی که ایشان فرمودند؛ «اجازه ندهید این واقعیت پویا و اثرگذار در دنیای امروز، با اغراض و اهداف آلوده به شما شناسانده شود. اجازه ندهید قدرت‌های بزرگ ریاکارانه تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند. اسلام را از طریق منابع اصیل و مأخذ دسته اول آن بشناسید. و این بود که جشنواره هنرهای تجسمی «پیامبر مهربانی» به یاری خدا برپا کردیم تا پاسخی هنرمندانه به بی‌ادبی و بی‌اخلاقی‌هایی که امروزه از سوی دشمنان انسانیت پنهان شده پشت نام‌های فریبنده باشد.

دبیر جشنواره هنرهای تجسمی «پیامبر مهربانی» یادآور شد: ما پس از برپایی ۴ دوره نمایشگاه «مهربان باشید» از سال ۱۳۹۱ که ۳ دوره آن به مناسبت میلاد حضرت رسول (ص) و روز اخلاق و مهروزی شکل گرفت در سال گذشته پس از پایان نمایشگاه با بی‌ادبی در فرانسه نسبت به نام مقدس پیامبر اعظم مواجه شدیم. لذا به پیشنهاد یکی از دوستان برای مقابله با این بی‌ادبی این جشنواره را برپا کردیم.

وی بیان داشت: در آغاز این راه کسانی بودند که باعث دلگرمی و تقویت روحی ما می‌شدند و همین امر سبب می‌شد تا انگیزه ما بیشتر شود. بنابراین جشنواره‌های تجسمی «پیامبر مهربانی» با اعلام فراخوان در گروه‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور، نقاشی خط، نقاشی، نگارگری، تصویرسازی و خوش‌نویسی برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی هنرمندان مواجه بودیم که ۶۰۰ اثر به این جشنواره ارسال کردند.

گیل‌آبادی رئیس مرکز ارتباطات راهبردی و امور بین‌المللی شهرداری تهران در این مراسم با اشاره به اهمیت و ارزش پیوند هنرمند با معرفت الهی گفت: وقتی که منبع یک اثر هنری الهام الهی باشد مخاطب با دیدن این اثر حظ می‌برد چون با ریشه‌های انسانی گره خورده است.

وی افزود: امیدواریم این جشنواره نیز مبنایی داشته باشد که با معرفت و مهربانی گره بخورد و آثار آن را در مخاطبان ببینیم.

مجید ملانوروزی مدیر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در این مراسم اظهار داشت: امروز هر جایی که رنگ و نشان و نقشی می‌بینیم که متأثر از سیرت، صورت،‌ طریقت و شریعت نبوی است این نقش به نام هنر اسلامی رقم خورده است و مهم‌ترین بخش‌های جهانی دنیا را توانسته‌ایم به نام هنر اسلامی ثبت کنیم.

وی ادامه داد: در این روزگار تاریکی و نامهربانی با معنای فرهنگ‌های دینی و نبوی دیده می‌شود دوستان نادان و دشمنان دانا به نام پیامبر چهره‌ای خشن را نشان می‌دهند حضور فرهنگ و هنر می‌تواند مشکلات فرهنگی را در جهان مرتفع کند.

ملانوروزی یادآور شد: این جشنواره می‌تواند واقعیت مهربانی پیامبر اسلام را نشان دهد. از سوی دیگر وزارت ارشاد به خاطر مشکلات مالی و نزدیک شدن به جشنواره فجر نتوانست حمایت جدی از این جشنواره کند و امیدواریم در سال‌های بعد این کمبود را جبران کنیم.
در ادامه این مراسم از برگزیدگان آثار هنری تقدیر شد که نفر اول هر بخش از این جشنواره ۱۰ میلیون ریال، نفر دوم ۵ میلیون ریال و به نفر سوم این جشنواره یکی از محصولات لوازم خانگی ایرانی تعلق گرفت.

نتایج و اسامی برگزیده‌های در گروههای مختلف هنرهای تجسمی بدین شرح است؛ نقاشی؛ حمید صوفی، حمید رضا، علی رحیمی، سید مجتبی حجازی، سعید دولتی گرافیک؛ محسن اکلیون، شهریار اسدی، پوریا رضایی، داوود قورچایی، مسلم علی محمدی نقاشی‌خط؛ ملیحه سیف آبادی، علی آزاد، هادی هنردوست، سارا عطارزاده، مهدی نتاج نگارگری؛ میر مهدی سیدی (سه اثر)، محدثه رضائیان، فرهنگ عاطفی عکاسی؛ محمدامین دریس، مرضیه محمد پور کاریکاتور؛ حمید قالیجاری، سعید صادقی، امجد پور، حمید صوفی، حسین رحیم خالی

تصویر سازی؛ مریم حسن نژاد، مانیا، گلناز ثروتیان، حمید صوفی، سمیرا بهشتی خوشنویسی؛ هادی هنردوست، محمدمهدی اسماعیلی، مصطفی تجیان، شعبانی

 

836c10de-780d-4fde-9e4b-dcd942dbc48a


ebcd61e0-8236-48a2-85d6-e620988b2ee4


d884aae6-9aa0-40a2-bb30-7d3836162bc7


b7cf5b50-1dcf-474b-8af6-61651e4fe1c3

 

photo360999157100556927

 


تعداد بازدید : 1834

گالری

  • هیچ تصویری موجود نمی باشد

درباره

شرکت کتابسیاه از سال 1384 شمسی و 2005 میلادی با راه اندازی سایت بانک اطلاعات هنرمندان تجسمی ارایه خدمات خود را شروع کرد. ( بانک اطلاعات هنرمندان تجسمی ثبت شده در سازمان ثبت شرکتها به شماره 250637 به تاریخ 21/4/1384 و بامجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – استان تهران به شماره 2081 ) امروز پس از گذشت سال ها از تاسیس این بانک اطلاعات ، به نظر لازم آمد تا جامع و جهانی اندیشه شود. Artonlines.com حاصل این جهانی اندیشیدن است ایجاد ارتباط در پوسته مسابقه های تخصصی هنری، مسابقه های مردمی ، مسابقه های کودک و نوجوان. سیستمی که طراحی شده است تا نوع جدیدی از ارتباط ایجاد شود. آرت آنلاین این امکان را برای همه فراهم کرده است تا با رعایت استانداردها و قوانین ، اقدام به برگزاری مسابقه نمایند. تا از این مسیر، ارتباطی جدید فراهم شود. پروانه در این محیط نماد یک هنرمند ، عضو سایت و جامعه است. هر پروانه، زیبایی و چهره ی مخصوص به خود را دارد، اما قلب تمام پروانه ها یکی است . هدف آنها یکی است اما ممکن است مسیرهای مختلفی داشته باشند . پروانه های این سایت تاثیر خود را بر جهان خواهند گذاشت . هنرمندان و اعضای سایت ، پروانه های صلح ومحبت را به رسالت خواهند فرستاد. انسانها ، عشق را پیش روی انسان ، تصویر خواهند کرد. پروانه ها صلح را، عدالت را و بخشش را به تصویر خواهند کشید . پروانه ها مقصدی دارند و به سوی هدف بدون ترس پرواز می کنند . صلح ، دوستی و محبت ، میان انسان و انسان ، میان انسان و طبیعت ، میان شمال و جنوب ، میان شرق و غرب، هدف نهایی این است. آرزوی پروانه ی آرت آنلاین ، این است که سفیر صلح و عدالت باشد. برای صلح و عدالت