آرت آنلاین verified

تعداد بازدید: 316717     تاريخ ايجاد: 1800 روز پیش

اخبار

نوشته شده توسط آرت آنلاین در 1018 روز پیش

پوستر جشنواره سی و چهارم فیلم فجر رونمایی شد بیوگرافی مجید برزگر

به گزارش آرت آنلاین و به نقل  خبرگزاری های خبرآنلاین و ایسنا ، پوستر جشنواره سی و چهارم فیلم فجر در نشست خبری جشنواره رونمایی شد.

مجید برزگر طراحی ، بزرگمهر حسین پور نقاشی و امیر عابدی عکاسی پوستر را بر عهده داشته است. پوستر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به مرحوم خسرو شکیبایی تقدیم شد.

.بیوگرافی طراح پوستر

این دوره جشنواره فیلم فجر با الگو گرفتن از پوستر جشنواره فیلم «کن» در سالهای اخیر که منقش به سینماگران فقید مطرح جهان است، از تصویر زنده یاد خسرو شکیبایی استفاده شده است که طراحی آن توسط مجید برزگر انجام شده و عکس امیر عابدی را بزرگمهر حسین‌پور نقاشی کرده است.

نکته جالب در این پوستر تصویر خسرو شکیبایی است که مسن‌تر از زمان حیات این بازیگر به نظر می‌رسد و ظاهرا طراح با محاسبه سال‌های فوت او چهره امروزش را طراحی کرده است.

زنده‌یاد خسرو شکیبایی تنها بازیگری است که سال‌ها قبل هم در تیزر جشنواره حضور داشته و در جشنواره‌ی بیست و ششم مقابل دوربین مهدی کرم‌پور برای حضور در این تیزر رفت.

مجید برزگر کارگردان سینما در جشنواره 32 نیز پوستر بخش بین الملل را طراحی کرده بود.

همچنین در این دوره با توجه به تفکیک بخش بین الملل برای اولین‌بار عنوان بین الملی از پوستر حذف شد.

سال گذشته نیز بخش بین الملل تفکیک شده بود اما در پوستر بخش ملی عنوان بین المللی وجود داشت.

طراحان پوستر جشنواره در دوره‌های قبل به شرح ذیل هستند:

دوره اول:؟، دوره دوم: ابراهیم حقیقی، دوره سوم: ابراهیم حقیقی، دوره چهارم: محمدرضا دادگر، دوره پنجم: مسعود دشتبان، دوره ششم: مسعود دشتبان، دوره هفتم: علی وزیریان، دوره هشتم: مرتضی ممیز، دوره نهم: ابراهیم حقیقی، دوره دهم: ابراهیم حقیقی، دوره یازدهم: حسین خسروجردی، دوره دوازدهم: رضا عابدینی، دوره سیزدهم: مهدی محمدی، دوره چهاردهم: رضا عابدینی، دوره پانزدهم: ابراهیم حقیقی، دوره شانزدهم: سیامک فیلی‌زاده، دوره هفدهم: سیامک فیلی‌زاده، دوره هجدهم: سیامک فیلی‌زاده، دوره نوزدهم: سیامک فیلی‌زاده، دوره بیستم: اسدالله یونسی، دوره بیست و یکم: محمدمهدی عسگرپور (اجرا: محمد یونسی)، دوره بیست و دوم: وحید تقی‌پور، دوره بیست و سوم: محسن سیدمحمودی، دوره بیست و چهارم: ابراهیم حقیقی، دوره بیست و پنجم: بهزاد خورشیدی، دوره بیست و ششم: الهام عیوضی و میراندا انصاری، دوره بیست و هفتم: حمیدرضا بیرقی، دوره بیست و هشتم: حمید شریفی، دوره بیست و نهم: مسعود نجابتی، دوره سی‌ام: ابراهیم حقیقی، دوره سی‌ویکم: بیژن جناب، دوره سی‌ودوم: مهدی سعیدی و دوره سی‌وسوم: طاها ذاکر.

ابراهیم حقیقی که طراحی سیمرغ جشنواره را نیز بر عهده داشته است با هفت دوره رکورددار طراحی پوستر جشنواره فیلم فجر است
 
 

تعداد بازدید : 1882

گالری

  • هیچ تصویری موجود نمی باشد

درباره

شرکت کتابسیاه از سال 1384 شمسی و 2005 میلادی با راه اندازی سایت بانک اطلاعات هنرمندان تجسمی ارایه خدمات خود را شروع کرد. ( بانک اطلاعات هنرمندان تجسمی ثبت شده در سازمان ثبت شرکتها به شماره 250637 به تاریخ 21/4/1384 و بامجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – استان تهران به شماره 2081 ) امروز پس از گذشت سال ها از تاسیس این بانک اطلاعات ، به نظر لازم آمد تا جامع و جهانی اندیشه شود. Artonlines.com حاصل این جهانی اندیشیدن است ایجاد ارتباط در پوسته مسابقه های تخصصی هنری، مسابقه های مردمی ، مسابقه های کودک و نوجوان. سیستمی که طراحی شده است تا نوع جدیدی از ارتباط ایجاد شود. آرت آنلاین این امکان را برای همه فراهم کرده است تا با رعایت استانداردها و قوانین ، اقدام به برگزاری مسابقه نمایند. تا از این مسیر، ارتباطی جدید فراهم شود. پروانه در این محیط نماد یک هنرمند ، عضو سایت و جامعه است. هر پروانه، زیبایی و چهره ی مخصوص به خود را دارد، اما قلب تمام پروانه ها یکی است . هدف آنها یکی است اما ممکن است مسیرهای مختلفی داشته باشند . پروانه های این سایت تاثیر خود را بر جهان خواهند گذاشت . هنرمندان و اعضای سایت ، پروانه های صلح ومحبت را به رسالت خواهند فرستاد. انسانها ، عشق را پیش روی انسان ، تصویر خواهند کرد. پروانه ها صلح را، عدالت را و بخشش را به تصویر خواهند کشید . پروانه ها مقصدی دارند و به سوی هدف بدون ترس پرواز می کنند . صلح ، دوستی و محبت ، میان انسان و انسان ، میان انسان و طبیعت ، میان شمال و جنوب ، میان شرق و غرب، هدف نهایی این است. آرزوی پروانه ی آرت آنلاین ، این است که سفیر صلح و عدالت باشد. برای صلح و عدالت