آرتمیس artmis verified

تعداد بازدید: 23617     تاريخ ايجاد: 1625 روز پیش

اخبار

نوشته شده توسط آرتمیس artmis در 1331 روز پیش

تقدیر سازمان کلانشهرهای جهان از ساخت دریاچه شهدای خلیج‌ فارس


شهر > مناطق - دریاچه شهدای خلیج‌فارس در جریان کنگره جهانی سازمان کلانشهرهای جهان (Metropolis) در بین ۲۰پروژه برتر کلانشهرهای جهان معرفی و از مدیریت شهری تهران تقدیر شد.

در يازدهمين كنگره جهاني سازمان كلانشهرهاي جهان كه در حيدرآباد هند برگزار شد، از پروژه درياچه شهداي خليج‌فارس(چيتگر) تقدير شد. اين پروژه از سوي هيأت داوران مترو پليس جزو 20پروژه برتر كلانشهرهاي جهان در سال2014 شناخته شد و با اهداي لوحي از سوي رئيس متروپليس و شهرداران برلين، پاريس، ژوهانسبورگ و حيدرآباد هند به معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهري شهردار تهران از اين پروژه تقدير شد.

نكته حائز اهميت در اين لوح تأكيد بر نام خليج‌فارس از سوي سازمان بين‌المللي متروپليس است كه نشان‌دهنده هوشمندي مديريت شهري در انتخاب نام براي اين درياچه مصنوعي در قطب تفريحي گردشگري پايتخت - منطقه22 - است. هيأت داوران متشكل از 17داور تمام ابعاد اين درياچه را شامل آب، زيرساخت‌ها و... مورد بررسي قرار داده است. براساس اين گزارش، هيأت مديريت شهري تهران به سرپرستي محمود صلاحي معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهري شهردار تهران كه به‌منظور شركت در اين اجلاس به حيدرآباد سفر كرده‌اند با شهرداران حيدرآباد و دهلي‌نو ديدار و گفت‌وگو كردند. در اين ديدار طرفين بر توسعه همه‌جانبه روابط شهري تأكيد كردند.

همچنين هيأت شهرداري تهران در ملاقات با رئيس هيأت مديره و مديران ارشد شركت LT هند در دهلي‌نو، ظرفيت‌هاي همكاري اقتصادي و سرمايه‌گذاري مشترك زيرساخت‌هاي مهم شهري ازجمله توسعه خطوط مترو، تصفيه و بازيافت فاضلاب با هدف توليد و تأمين آب خام براي مصارف كشاورزي و فضاي سبز را مورد بررسي قرار دادند. در اين ديدار طرف هندي كه داراي تجارب گسترده‌اي در طراحي و ساخت پروژه‌هاي مهم و بزرگ شهري مانند مترو، ساختمان، فرودگاه، نمايشگاه، جاده، پل و ساير حوزه‌هاي فني است، به حضور و سرمايه‌گذاري در توسعه شهري تهران ابراز علاقه كرد. در يازدهمين كنگره جهاني متروپليس محمود صلاحي معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهري شهردار تهران، معصومه آباد عضو شوراي اسلامي شهر و گشتاسب مظفري معاون بين‌الملل مركز ارتباطات و بين‌الملل شهرداري تهران به نمايندگي از شهردار و مديريت شهري تهران حضور داشتند.


تعداد بازدید : 0

درباره

برج های تجاری و اداری آرتمیس پروژه ای ملی و فرامنطقه ای این مجموعه به عنوان یک پروژه ملی و فرامنطقه ای در زمینی به مساحت قریب به ۳۱ هزار متر مربع و با زیربنایی حدود ۳۶۵ هزار متر مربع در ساحل شمالی دریاچه چیتگر قرار گرفته است. این پروژه دارای شش برج، شامل هفت طبقه پارکینگ منفی یکپارچه به ظرفیت ۵۰۰۰ خودرو می‌ باشد. بلندترین برج این مجتمع ۳۲ طبقه و کوتاه ترین برج آن ۲۵ طبقه (با احتساب ۷ طبقه پارکینگ) است که قرارگیری برج‌های مذکور به صورت یگپارچه، ساختار کلی آرتمیس را شکل می‌دهد. سهام آرتمیس سرمایه گذاری در پروژه آرتمیس فرصتی با ارزش افزوده بالا در حال حاضر پروژه برج های تجاری و اداری آرتمیس به عنوان فرصت سرمایه گذاری و خرید با ارزش افزوده بالا تعریف شده که با بهره مندی از ساز و کار سهام متری، بستری مناسب برای سرمایه های خرد در پروژه ای ملی و فرامنطقه ای را فراهم کرده است. امکانات رفاهی آرتمیس پیش بینی امکانات رفاهی و تفریحی تاکسی هوایی، مرکز همایش‌ های بین المللی، سینما، شهربازی، هایپر مارکت، مجموعه های ورزشی (استخر، سونا و بدن سازی)، فودکورت، رستوران های بین المللی متنوع و VIP با بهره مندی از چشم انداز دریاچه و ... . فعالیت تاکسی هوایی همزمان با بهره برداری پروژه و برای اولین بار در کشور جهت پذیرایی از مهمانان خارجی در لابی های VIP طبقات فوقانی می باشد که با هلیکوپتر به برج های تجاری و اداری آرتمیس وارد خواهند شد.