جشنواره عکس چادرهای آسمانی verified

تعداد بازدید: 41499     تاريخ ايجاد: 1311 روز پیش

اخبار

نوشته شده توسط جشنواره عکس چادرهای آسمانی در 1123 روز پیش

برگزیدگان نخستین جشنواره عکاسی «چادرهای آسمانی» معرفی شدند

­­­­

 به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره چادرهای آسمانی، جلال عطارزاده، دبیر این جشنواره با اعلام خبر گفت: در مجموع یک هزار و 118 اثر از سوی 604 شرکت­کننده دریافت شد که هیئت داوران این جشنواره پس از ارزيابي و بررسي دقيق 435 اثردريافتي از 263 عکاس را در بخش عمومی و 683  اثر از341 عکاس را در بخش حرفه­ای اعلام کردند.  

وی افزود: در بخش عکاسی تخصصی به ترتیب حمیدرضا بازرگان رتبه اول، مهدی حسین خانلو، رتبه دوم و سامان خدایاری رتبه سوم جشنواره را کسب کردند.

عطارزاده با اشاره به معرفی پنج برگزیده در بخش عکاسی مردمی اظهار داشت: در این بخش نیز بدون رده­بندی و به ترتیب حرف الفبا، اسماء ابراهیمی، عارفه احمدی، الهه کاظمی اسفه، مهدی محمدپور و شیما محمدی­پور به عنوان برگزیدگان این بخش شناخته شدند.

به گفته دبیر سابق شورای گرافیک سازمان صداو سیما، در این دوره هیئت داوران جشنواره از میان آثار داوری شده مجموعا 80 اثر از 72 هنرمند را براي برپایی نمايشگاه عکاسی چادرهای آسمانی معرفی کرده­اند، که این آثار به زودی در یکی از گالری­های­ معتبر تهران به نمایش عمومی در می­آید.

وی اضافه کرد: افشین شاهرودی، مجتبی آقایی و بابک فروتنی اعضای هیئت داوران نخستین دوره این جشنواره هستند که کار ارزیابی آثار را بلافاصله پس از پایان مهلت فراخوان شروع کردند.

 دبیر جشنواره چادرهای آسمانی درباره اعطای جوایز برگزیده نیز یادآور شد: همچنانکه قبلا نیز اشاره شده، همه جوایز دو بخش این جشنواره بالغ بر 100 میلون ریال ( ده میلیون تومان )است که توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی تامین شده و این جوایز در مهرماه طی مراسمی با حضور مسئولان  معاونت اجتماعی به برگزیدگان و برندگان تقدیم می­شود.

وی در ادامه گفت: در شکل­گیری نخستین دوره این جشنواره ارزشی که به یاری خدا و لطف تمام همراهان و شرکت خوب هنرمندان و علاقه­مندان به عکاسی به پایان رسید، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی نقش بسیار مهمی داشت و اگر حمایت­های این معاونت نبود موفق به برپایی این جشنواره نمی شدیم، از این رو لازم است از سردار منتظرالمهدی و همکارانشان تشکر ویژه نمایم و امیدوارم در ادامه فعالیت­های فرهنگی در این زمینه بیش از پیش یاری­رسان ما باشند تا آثار برگزیده  هنرمندان شرکت­کننده در این جشنواره به شکلی شایسته و به گونه­های متفاوت چون نمایشگاه و چاپ کتاب در معرض دید و دسترس علاقه­مندان قرار بگیرد.

وی همچنین با اشاره به هجمه­ رسانه­های بیگانه به جشنواره، از کلیه رسانه­ها، نهادهای فرهنگی و هنرمندان مددرسان بویژه سازمان صدا وسیما، خبرگزاری­ها، روزنامه­ها و معاونت اجتماعی شرکت مترو تهران قدردانی کرد.

این مدرس هنر دانشگاه شریعتی، در پایان تاکید کرد: دبیرخانه جشنواره چادرهای آسمانی با قدردانی از همه عزیزانی که در شکل‌گیری، اطلاع‌رسانی و مراحل بعدی این جشنواره مساعدت و همکاری کردند، آماده دریافت نظرات و پیشنهادات در خصوص برگزاری دومین جشنواره چادرهای آسمانی است و هموطنان عزیز می‌توانند نظرات خود را در پایگاه اینترنتی عزیزستان به نشانی اینترنتی info@. azizestan. Com -www. azizestan. Com
 صفحه اختصاصی چادرهای آسمانی درج کنند.

 نتایج داوری :

پنج عکس  برگزیده در بخش مردمی  بدون رده بندی  و به ترتیب حروف الفبا :

1-     هاجر ابراهیمی

2-     عارفه احمدی

3-     الهه کاظمی اسفه

4-     مهدی محمد پور

5-     شیما محمدی پور

 

سه عکس برتر بخش تخصصی  :

1-     نفر اول حمید رضا بازرگان 

2-     نفر دوم  مهدی حسین خانلو

3-     نفر سوم سامان خدایاری 

در پایان مجددا از تک تک هنرمندان و علاقه مندانی که در این فراخوان با ارائه اثر حضور پیدا کردند  تشکر می نمایم  .


تعداد بازدید : 0

درباره

طراح و دبیر جشنواره: جلال عطار زاده هیات داوران: 1- مجتبی آقایی 2- افشین شاهرودی 3- بابک فروتنی جوایز بخش حرفه ای و تخصصی: نفر اول: لوح افتخار و مبلغ چهل میلیون ریال ( چهار میلیون تومان ) وجه نقد نفر دوم: لوح افتخار و مبلغ سی میلیون ریال ( سه میلیون تومان ) وجه نقد نفر سوم: لوح افتخار و مبلغ بیست میلیون ریال ( دو میلیون تومان ) وجه نقد جوایز بخش مردمی: پنج جایزه 2000000 ریالی ( دویست هزار تومان ) به پنج عکس برگزیده