جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس verified

تعداد بازدید: 19181     تاريخ ايجاد: 1243 روز پیش

اخبار

نوشته شده توسط جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس در 1154 روز پیش

اعلام نتایج مسابقه طراحی پوستر جشنواره فیلم یاس و بیانیه داوری


بیانیه داور مسابقه طراحی پوستر سومین جشنواره بین المللی فیلم یاس

 بسمه تعالی

پوستر یا اعلان باید سریعترین ارتباط بصری برای جلب توجه و انتقال بسته مفهومی به مخاطب را داشته باشد.

پوستر معمولا روی کاغذ چاپ و تکثیر و بر روی دیوار نصب می گردد. امروز ، پوسترها در فضای مجازی روی نمایشگر ها و صفحات گوشی تلفن همراه تکثیر و دیده می شوند، یعنی در تعداد میلیونی و به همین دلیل به عنوان داور ، حساس تر از گذشته نگاه می کنم.

مسابقه طراحی پوستر سومین جشنواره فیلم یاس را که این جانب بر عهده دارم، بررسی و داوری نمودم. از نیمه پر لیوان و حضور طراحان گرافیک جوان و آینده دار کشور که دیده شدند، باید تقدیر کرد. اما نیمه خالی لیوان چیزی برای دیده شدن نداشت . طراحان گرافیک که می توانستند این نیمه را هم پر کنند، حضور کم رنگی داشتند .  سطح نیمه پر آنقدر بالا نبود تا بتوانم طرحی را به عنوان بهترین اثر ، صد در صد بپذیرم و آنقدر پایین نبود که پایان داوری را بدون انتخاب اثر برتر اعلام نمایم.

لذا بدون انتخاب بهترین اثر،  پبشنهاد تقسیم یکسان مبلغ جایزه پنجاه میلیون ریالی را به 3 اثر قابل تقدیر ارایه نمودم و خوشبختانه با موافقت مسئولین محترم جشنواره بین المللی فیلم یاس مواجه شد.

صاحبان این 3 اثر به ترتیب بالاترین امتیاز اعطا شده  در سایت آرت آنلاین ( برگزار کننده جشنواره ها و مسابقات آنلاین ) معرفی می شوند.

 

محمدرضا دوست محمدی

داور مسابقه طراحی پوستر سومین جشنواره فیلم یاس 

برندگان مسابقه :

مدیریت جشنواره بین المللی فیلم یاس ضمن تبریک به برندگان،   از  داور محترم  و  هنرمندان شرکت کنندگان در این مسابقه  تقدیر و تشکر می نماید.

 

     
     

 


تعداد بازدید : 1590

درباره

دبیرخانه سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس به منظور تقویت و توسعه طراحی پوستر در فعالیت های فرهنگی و هنری و نقش و جایگاه این هنر- صنعت و همچنین توجه ویژه و حمایت از هنرمندان جوان این عرصه، پوستر سومین دوره این جشنواره را در سایت آرت آنلاین به فراخوان عمومی هنرمندان میگذارد. سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی توسط موسسه رسانه های تصویری و با حمایت سازمان سینمایی به منظور تشویق فیلمسازان و تقدیر از سازندگانی که مبادرت به تولید آثاری با مضامین اسلامی و ملی نموده اند و درصددند تا عالیترین مفاهیم انسانی را درقالبی هنرمندانه کشف و بیان نمایند، از تاریخ اول تا ششم مهر ماه سال جاری در استان مازندران برگزار می نماید.