جشنواره ها و مسابقات خود را مدیریت نمایید

قوانین ومقررات خرید و فروش آثار و خدمات هنری :

 هدف سایت ایجاد بازار کار و فروش آنلاین خدمات و آثار هنرمندان تجسمی است . به زودی این بازار به دیگر کشورها خواهد رسید و علاقه مندان به هنر خواهند توانست به راحتی خدمات و آثار هنری را از هر جای جهان خرید کنند.

مدیریت سایت نمی خواهد سایت تبدیل به بازار مکاره ای شود که هنرمند نداند مشتری واقعی کیست و خریدار نداند که چه خدمات و چه اثری را از کدام هنرمند خرید می کند. مدیریت سایت با دقت کارفرمایان را ارزیابی میکند به آنها ستاره و اعتبار میدهد.

مدیریت به هنرمند هشدار میدهد که با کارفرمایان بی ستاره و کم ستاره و در فراخوانهای بدون گارانتی کار نکنند. البته هنرمندان و پیمانکاران آزادند که برای هر کارفرمایی کار کنند اما عواقب ناشی از عدم دریافت دستمزد و حقوق خود را ، خودشان پاسخگو خواهند بود. کار کردن برای کارفرمایان هفت ستاره و فراخوانهای گارانتی شده ، عواقب کمتری خواهد داشت .

سایت هنرمندان را ارزیابی خواهد کرد و هنرمندان فعال ، پردرآمد و آماده به کار را در میدان دید مشتری و کارفرما قرار خواهد داد . از جمله مواردی که می توان به موازین ارزیابی هنرمند اشاره کرد:

 • تعداد فروش و میزان مبلغ فروش آثار و خدمات ( به عنوان بهترین فروشندگان)
 • سابقه کار و بیوگرافی کامل ، سابقه تدریس ، جوایز داخلی و بین المللی
 •  میزان فعالیت در سایت و تعداد و طول مدت بازید آثار هنرمند
 • عکاسی خوب از محصولات و آثار ،توضیح کامل و موضوع بندی مناسب و هماهنگ با اثر
 • لینک دادن هنرمند به پروفایل خود  در سایتهای پربازدید و با رنکینگ بالا
 • وهر فعالیتی که به عنوان اقدام مثبت در سابقه فعالیت هنری طرف هنرمند تلقی شود و باعث رشد و گسترش فضای کسب و کار هنری در فضای بین المللی اینترنت شود.

سایت کارفرمایان و خریداران را ارزیابی خواهد کرد و امتیاز و اعتبار کارفرمایان را به اطلاع هنرمندان خواهد رساند . کارفرمایان می تونند اطلاعات کاملی از خود ارایه دهند و سایت سوابق فعالیتهای کارفرما را به اطلاع هنرمند خواهند رساند.

کارفرمایانی که مبلغ پیشنهادی فراخوان خود را به حساب سایت واریز کنند ، تضمین ( گارانتی ) می شوند و بیشترین اطمینان به این گروه از فراخوانها تعلق دارد.

سایت  فراخوانها و آثار و مطالب  نژاد پرستانه ، غیر انسانی ، غیر اخلاقی ، غیر عرفی و مشکوک را ثبت و اطلاع رسانی نخواهد کرد.

مدیریت سایت این حق را دارد حساب کاربری ثبت کنندگان این گونه موارد را بدون اطلاع و هشدار قبلی ، مسدود کند.

کار فرما و هنرمند دارای حساب اعتباری پول رایج محل زندگی خود خواهند بود و با پول خود در سایت می توانند خرید کنند ، پیامک بفرستند ، ایمیل تبلیغاتی و اطلاع رسانی ارسال کنند ( هنرمند به مشتری و کارفرما و بالعکس کارفرما و خریدار و علاقه مند به هنرمند )، خدمات بخرند ، اصل کالای هنری و اصل اثر هنری و یا چاپ دیجیتال  آثار هنری بخرند ، سفارش خاص هنری دهند و یا می توانند پول خود را برداشت کنند و به شماره حساب بانکی یا شماره کارت ثبت شده در پروفایل خود (با تایید مدیریت) انتقال وجه دهند.

هنرمندان برای برداشت وجه حداقل باید  یک میلیون ریال  موجودی داشته باشند تا اجازه برداشت داشته باشند ( برای جلوگیری از تراکم کار)

 مدیریت سایت این حق را دارد که بدون اطلاع قبلی یک یا تمام قوانین سایت را تغییر دهد. ادامه ی حضور هنرمند و یا کارفرما پس از این تغییرات احتمالی نشانه ی  قبول قوانین سایت است .هنرمند می تواند در هر زمانی لغو عضویت کند .

مدیریت سایت حق دارد از فروش یا ادامه فروش اثری خاص و یا ادامه ی عضویت کارفرما و هنرمند بدون اطلاع و هشدار قبلی جلوگیری کند و در این مورد به هیچ سوالی پاسخ نخواهد داد.

مدیریت حق دارد از ادامه عضویت کاربری که قوانین سایت را رعایت نمیکند بدون اطلاع و هشدار قبلی جلوگیری نماید ( حتی در میانه ، در حین فراخوان و جمع آوری آثار ) و کاربر حق هیچ گونه شکایت و اعتراضی ندارد.

از آنجاییکه سایت متعلق به شرکت ثبت شده می باشد و مالیات می پردازد ، سعی می نماید قوانین معافیت مالیاتی  خدمات هنری را اعمال و از نظر ممیزین مالیاتی اجرایی کند اما چنانچه بر این امر موفق نشد مقدار مبلغ مالیات به عنوان ارزش افزوده به مبلغ اثر افزوده خواهد شد و به حساب اداره مالیات واریز خواهد گردید .

هنرمندی که با قوانین سایت موافقت ندارد و قوانین سایت را ناعادلانه می داند ، ثبت نام نکند و هر زمان که علاقه داشت از ثبت نام و ادامه عضویت در سایت فورا انصراف دهد و لغو عضویت کند.

اطلاعات کاربران فروخته نخواهد شد و در غیر از موارد ثبت نامی و موافقت شده ، هرزنامه ایمیلی و پیامک ( اس ام اس ) ارسال نخواهد شد.

 

 

سیستم فروش خدمات هنری چگونه کار می کند؟

آرت آنلاین از کارفرمایان ، خریداران خدمات هنری ، مدیران هنری ، شرکتها ، ادارات و سازمانهای خصوصی و دولتی دعوت می کند که مناقصه ها ، قراردادها ، درخواستها و سفارشهای  هنری خود را به صورت رایگان در سایت درج کنند.

کارفرما می تواند خود را مسئول انتخاب اثر برتر اعلام نماید یا می تواند داورانی را تعیین کند.

سایت به صورت اتوماتیک روزانه فراخوانهای درج شده را طبق درخواست کارفرما از طریق ایمیل ، sms  و یا فراخوان خصوصی به گروه هنری یا هنرمندان خاص مورد نظر کارفرما ارسال می نماید.

هنرمند پس از بررسی فراخوانهایش  ، سطح سفارش ، مبلغ تعیین شده ، میزان اعتبار کارفرما ،وقت، توانایی و مهارتهای خود تصمیم به شرکت یا عدم شرکت در فراخوان می گیرد و دگمه ی درخواست حضور در فراخوان را کلیک میکند.

در مدت زمان معین شده در متن فراخوان ، هنرمند پیشنهاد ، اتود وطرح خود به صورت محرمانه یا عمومی برای کارفرما ارسال می کند.

پس از پایان مدت و مهلت فراخوان ، کارفرما ( یا داوران فراخوان ) طرحهای رسیده را بررسی و اثر یا آثار  برتر را انتخاب می نماید.

کارفرما ( داوران ) پس از پایان داوری با یک کلیک نتیجه فراخوان را به تمام شرکت کنندگان در این فراخوان را اعلام و متن درخواست خود را به برنده (برندگان ) اطلاع رسانی میکند.

سایت  برای اطمینان خاطر و عدم سو استفاده از خدمات هنرمند مبلغ اعلامی به عنوان دستمزد و جایزه  برنده در متن فراخوان را از کارفرما به عنوان سپرده ضمانت پرداخت دریافت میکند و در این صورت فراخوان گارانتی می شود. فراخوانهاییکه گارانتی نشده اند ، مبلغ فوق را پرداخت نکرده اند و اینگونه فراخوانها گارانتی نمی شوند (ضمانت پرداخت هزینه نمی شوند).

آرت آنلاین ده  درصد از در آمد هر هنرمند را به عنوان کمیسیون کسر و 90 درصد باقی مانده را به حساب برنده مناقصه و فراخوان به شماره حساب ( کارت ) ثبت شده در پروفایل هنرمند واریز می نماید.

 

چگونه هنرمند می تواند اصل اثر خود را نیز بفروشد؟

هنرمند تصویر اثر خود را در فروشگاه خود قرار می دهد و اطلاعات مورد نیاز و مبلغ را تعیین می کند.

 خریدار اثر را می بینید و با توجه به توضیحات موجود اقدام به خرید اثر میکند . هنرمند با دریافت اس ام اس و ایمیل به صورت اتوماتیک از فروش اصل اثر خود مطلع می شود . هنرمند که اصل اثر در اختیار اوست با رعایت تمام ضوابط و شرایط حمل و نقل آثار هنری ، کالای فروخته شده را به آدرس خریدار پیک ، تیپاکس ، پیشتاز و یا دی اچ ال می کند . هنرمند زمانی می تواند مبلغ کالای هنری خود را از سایت طلب کند که خریدار،  دریافت سالم و بدون اعتراض کالای هنری مورد نظر اعلام و در ذیل فاکتور خود به صورت آنلاین رسید کند . تنها در این حالت مبلغ سهم هنرمند آزاد و به حساب هنرمند واریز می گردد. ( کلیه هزینه های ارسال و احیانا برگشت  اثر به عهده ی هنرمند است و سایت  در این مورد پاسخگوی هیچ اختلاف و اعتراضی نخواهد بود زیرا حق با مشتری است )

برای ضمانت انجام فرایند و تحویل اصل اثر هنرمند مبلغ سه میلیون ریال  را به عنوان سپرده نزد سایت واریز می کند تا چنانچه  هنرمند به تعهد خودش نسبت به ارسال اثر کوتاهی نمود و یا اثر دیگری ارسال کرد و یا هر مشکل دیکری ایجاد کرد ، سایت آرت آنلاین بتواند خسارات وارده بر مشتری را از محل سپرده ی هنرمند پرداخت کند.

سایت در پذیرش و عدم پذیرش آثار برای فروش و نمایش اختیار تام دارد.

 

چگونه هنرمند می تواند چاپ دیجیتال از اثر هنری خود را بفروشد؟

هنرمند تصویر اثر را در فروشگاه خود قرار می دهد و اطلاعات مورد نیاز را درج و مبلغ یک چاپ از اثر را تعیین می کند. با انتخاب فروش چاپ دیجیتال اثر ، هنرمند اصل فایل قابل پرینت را به سایت آپلود میکند (جهت رعایت امور امنیتی، این گونه فایلهای قابل چاپ ، هنگام آپلود ، کد گذاری می شوند و پس از دانلود از سرور پاک می شوند ) چاپ و ارسال اثر به عهده سایت است و هنرمند هیچ مسئولیتی در قابل چاپ و ارسال ندارد.

مبلغ دریافت شده از خریدار پس از اعمال ده درصد کمیسیون سایت، به حساب کاربری هنرمند، به صورت اتوماتیک واریز می شود.

توجه: این نوع فروش اثر ( چاپ دیجیتال آثار هنری ) نیازی به مبلغ سپرده مسدودی تضمینی ندارد.

 

چگونه هنرمند می تواند چاپ دیجیتالی  اثر خود را به صورت محدود بدون امضای اورژینال  یا با امضای اورژینال نیز بفروشد؟

در این نوع فروش هنرمند تعداد پرینت از یک اثر را در فروشگاه تعیین می کند ( مثلا 3 یا 5 یا 10 پرینت از یک اثر)  

در این بخش دقیقا مشخص خواهد بود که تا به حال چند اثر فروخته شده و طبق این شرایط فقط چند پرینت دیگر از این اثر به فروش خواهد رفت . هنرمند می تواند قیمت آثار محدود خود را پس از هر فروش درصدی افزایش دهد .

خدمات چاپ دیجیتال و خدمات ارسال توسط سایت انجام می شود.

با هماهنگی سایت با هنرمند ، اثر پرینت گرفته شده توسط سایت را امضا می کند و توسط سایت به آدرس مشتری تحویل خواهد شد.

هنرمند در مورد چاپ ، ارسال و هماهنگی های جانبی  هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

در این گونه فروشها هنرمند مبلغ سه میلیون ریال به عنوان سپرده مسدودی ، برای انجام تعهد به حساب سایت واریز می کند.

 

موافقت با قوانین سایت الزامی است

 

قرارداد فروش خدمات و آثار هنری در سیستم فروش آنلاین

طرفین قراداد : سایت آرت آنلاینز به نمایندگی از شرکت کتابسیاه ( بانک اطلاعات هنرمندان تجسمی ثبت شده در سازمان ثبت شرکتها به شماره 250637  به تاریخ 21/4/1384 و بامجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – استان تهران به شماره  2081    ) به آدرس تهران خ شهید بهشتی خ خالد اسلامبولی شماره 18 پلاک 1  تلفن: 021- 88104883   فکس: 021-88481019    که از این پس سایت نامیده می شود ، از یک طرف و اسم هنرمند    و با مشخصات درج شده در پروفایل هنرمند از طرف دیگر.

موضوع قرارداد: فروش آنلاین اصل آثار، چاپ دیجیتال آثار و خدمات هنری در مهارتها و تخصص هایی که در فرم ثبت نام و اطلاعات آثار اعلام شده است.

بند یک : تعهدات آرت آنلاین : سایت تعهد می نماید از نظر نرم افزاری ، سرعت ارسال و دریافت فایل ها ، ایجاد و حفظ محیط امن و مطمئن ، جذب مشتری و بازاریابی شرایطی را فراهم کند که هنرمند بتواند با کمترین زمان به پروژه و سفارش هماهنگ با تخصص خود دست یابد و به راحتی اقدام به ارسال طرح و پیشنهاد نماید.

ماده یک :  سایت تعهد می نماید کارفرما را مجاب به انتخاب اثر  از بین اتودها و پیشنهاد های  ارسال شده بنماید  اما انتخاب نهایی با مشتری است و ما این حق را برای مشتری قایل هستم که از بین طرحهای دریافتی یک یا هیچیک از طرحها و پیشنهادات را نپذیرد و بدون انتخاب اثر فراخوان را ببندد در این حالت کارفرما هیچ تعهدی ندارد.

ماده دو :  سایت  تعهد می نماید در لحظه ی فروش ( بدون یک ثانیه تاخیر )،  مبلغ خدمات وآثار فروخته شده را به حساب هنرمند در سایت  به صورت مسدودی واریز نماید ( پس از تحویل اصل اثر یا تحویل فایل نهایی خدمات و پس از ثبت فرم دریافت به صورت آنلاین  از طرف کارفرما یا خریدار به صورت سیستماتیک  اجازه برداشت بدهد).

ماده سه :  سایت متعهد می شود کارفرمایان را به دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد تا هنرمند مورد سواستفاده قرار نگیرد . سایت به کارفرمایان از صفر تا هقت ستاره اعتبار  می دهد صفر ستاره کارفرمایی است ضعیف و مجهول که سابقه ای از خود ارایه نکرده و مورد تایید سایت نیست.

 تبصره : به هنرمندان اکیدا توصیه می شود برای فراخوانها مجهول و مشکوک وقت نگذارند ، در غیر این صورت سایت مسئولیتی بر عواقب احتمالی نمی پذیرد.

 ماده چهار :  کارفرمایان 7 ستاره که فراخوان خود را گارانتی کرده اند ، مورد تایید سایت هستند و انتخاب اثر و پرداخت هزینه در این گونه فراخوانها تضمین می شود. سایت در هیچ مورد دیگری تضمین پرداخت هزینه را نمی دهد.

ماده پنج :  هنرمندان آزادند برای هر نوع کارفرما ( تجاری ، فرهنگی ،هنری ، سیاسی ، مذهبی ، اقتصادی و .. ) کار کنند اما اگر برای کارفرمایان کم ستاره یا بی ستاره  و بدون گارانتی کار کنند عواقب عدم دریافت جواب و هزینه را خودشان پاسخگو خواهند بود.

ماده شش :  سایت  مسئولیتی در قبال سرقت اثر هنری و یا بسته شدن فراخوان بدون نتیجه  از طرف کارفرمایان بی ستاره یا کم ستاره  نخواهد داشت.

ماده هفت :  سایت تعهد می نماید از حقوق هنرمندانی که در مسیر فروش خدمات هنری ، اعلام سرقت هنری می نماید و مستندات لازم و محکمه پسند را ارایه دهد ، دفاع کند و چنانچه در فرآیند جمع آوری آثار اثری به سرقت رفت ( توسط کارفرما ) و حقوق هنرمند پرداخت نشد از طریق پیگیری دوستانه و در نهایت از طریق مراجع قانونی پیگیری و اقدام  کند.

ماده هشت :  سایت هنرمندان را نیز رتبه بندی خواهد کرد. رنکینک هنرمند در فروش آثار ، خدمات هنرمندان و میزان فعالیت هنرمند در سایت به اطلاع کارفرمایان و خریداران خواهد رسید. رتبه بندی  هنرمندان براساس:

 • تعداد فروش و میزان مبلغ فروش آثار و خدمات ( به عنوان بهترین فروشندگان)
 • سابقه کار و بیوگرافی کامل ، سابقه تدریس ، جوایز داخلی و بین المللی
 •  میزان فعالیت در سایت و تعداد و طول مدت بازید آثار هنرمند
 • عکاسی خوب از محصولات و آثار ،توضیح کامل و موضوع بندی مناسب و هماهنگ با اثر
 • لینک دادن هنرمند به پروفایل خود  در سایتهای پربازدید و با رنکینگ بالا
 • و موارد دیگری که به عنوان اقدام مثبت در سابقه فعالیت هنری طرف هنرمند تلقی شود و باعث رشد و گسترش فضای کسب و کار هنری در فضای بین المللی اینترنت شود.

بند دو : تعهدات هنرمند:

ماده یک :هنرمند در بخش فروش خدمات حق دارد و می تواد با نام مستعار کار کند و خدمات هنری خود را بفروشد و مدیریت سایت نام و نام خانوادگی واقعی هنرمند را نمی خواهد .

اما در بخش فروش آثار هنری و به دلیل رعایت قوانین کپی رایت و حقوق پدیدآورندگان  آثار هنری  هنرمند میبایست تصویر رنگی و واضح کارت شناسایی و یا پاسپورت خود را در پروفایل خود ثبت  کند ،هنرمند شماره حساب (کارت ) بانک  مورد نظر خود را در پروفایل خود ثبت کند. کلیه پرداختهای ناشی از فروش آثار و خدمات فقط از طریق این شماره حساب ( کارت ) انجام می شود. رسید بانکی دیجیتالی به منزله رسید دریافت حق الزحمه هنرمند تلقی می شود ( اگر هنرمند بخواهد نام واقعی او و شماره کارت او در هیچ نقطه از سایت دیده نخواهد شد و  از دید موتورهای جستجو هم مخفی خواهد ماند)

تبصره : امکان ویرایش شماره کارت وجود نخواهد داشت. مگر با درخواست هنرمند و به دست مدیریت سایت )

ماده دو :  فروشنده آثار و خدمات هنری تعهد می نماید قوانین سایت و قوانین حقوق مولفین و خالقین آثار را رعایت نماید. ماده سه :  هنرمند تعهد می نماید پاسخگوی آثار و خدمات فروشی خود در این سایت و در مقابل هر نوع شکایت و اعتراضی باشد.

ماده چهار :  فروشنده آثار و خدمات هنری پاسخگوی هر نوع شکایت مبنی بر کپی ، سرقتی بودن و فروش مال غیر خواهد بود و در این زمینه سایت هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد . در صورت وجود هر گونه شکایت در مورد اثر خاصی ، این اثر از سایت حذف و تا حل مشکل و رفع ابهام از درج دوباره اثر ممانعت به عمل خواهد آمد.

ماده پنج :  هنرمند در صورت شرکت در یک فراخوان با دقت کامل شرایط ، زمان ، خصوصیات کارفرما ، نوع سفارش  و هزینه های مربوطه را به دقت مطالعه کرده است و پس از شرکت در فراخوان حق اعتراض به نحوه ی برگزاری فراخوان ، زمان فراخوان ، قیمت های پیشنهادی ، انتخاب یا عدم انتخاب اثر را ندارد هنرمند می تواند انصراف دهد ، از فراخوان خارج شود و از ارسال  اثر و پیشنهاد خودداری نماید.

ماده شش :  هنرمند در مورد فروش یا عدم فروش خدمات و اصل آثار و چاپ دیجیتال آثار متعلق به خود  در این سایت  کاملا آزاد است ( هنرمند می تواند فقط دیده شود، گالری ، وبلاگ ، امکان درج خبر ، مقاله و گزارش داشته باشد و چیزی را نفروشد ) اما  فروش هر اصل اثر، چاپ دیجیتال آثار و خدمات هنری با حق الزحمه و کمیسیون ده درصدی مواجه است . هنرمند از پرداخت کمیسیون ده درصدی از قیمت کالا یا خدمات که در فراخوان یا فروشگاه قید شده ، کاملا آگاه است و موافقت بی قید و شرط خود را اعلام می نماید.

ماده هفت :  به دلیل جلوگیری از اختلافات احتمالی، هنرمند متعهد می شود در هیچ موردی و در هیچ حالتی و به هیچ دلیلی با کارفرما و خریدار خود در خارج ازسیستم سایت تماس و گفتگو نداشته باشد . در غیر این صورت و در صورت بروز اختلافات ناشی از تعهدات طرفین در خارج از سیستم، سایت هیچ مسئولیتی نخواهد پذیرفت. سایت در اینگونه اختلافات کارفرما و خریدار ازیک طرف و هنرمند و صاحب اثر از طرف دیگر وارد نخواهد شد .

ماده هشت :  هنرمند یا صاحب اثر تعهد می نماید اصل اثر فروخته شده را تحویل خریدار نماید و روی فاکتور صادر شده و با توضیح اینکه ، اثر مورد نظر سالم و مطابق شرح اثر  و مطابق با آنچه سفارش داده ام ، دریافت شد ، امضا بگیرد. این امضا یا اعلام آنلاین خریدار در سایت مجوز پرداخت سهم و درصد هنرمند از هزینه پرداخت شده از طرف خریدار به هنرمند خواهد بود.

ماده نه :  هنرمند برای فروش اصل آثار خود مبلغ سه میلیون ریال به عنوان سپرده مسدودی به حساب سایت واریز میکند. این مبلغ ضامن ارسال اصل اثر با توضیحات و مشخصات اعلامی در فروشگاه هنرمند است.  چنانچه به هر دلیلی، خریدار اصل اثر،  تاخیر ، مغایرت یا عیبی در اثر دریافتی خود ببیند می تواند آنرا پس بفرستد.

ماده ده :  کلیه هزینه های ناشی از عدم ارسال اثر، ارسال اثر معیوب  و عدم پذیرش اثر توسط خریدار و هر نوع هزینه مربوط به این مورد از محل سپرده هنرمند صاحب اصل اثر کسر و به حساب خریدار واریز می شود و به این وسیله از خریدار عذرخواهی می شود.

ماده یازده : هزینه ی انتقال و ارسال اصل اثر از هر طریقی با رعایت تمام استادارد های لازم به عهده ی هنرمند صاحب اثر است.

بند 3 : حل اختلاف : اختلافات احتمالی بین سایت ، کارفرما ، خریدار و هنرمند با گفتگو و سعی در حل و فصل مورد اختلافی رفع می شود. چنانچه از روش فوق حل نشود و کیل قانونی معرفی شده در سایت به عنوان حکم مورد تایید طرفین دعواست . وکیل قانونی با توجه و عنایت به قوانین کشوری حاکم بر محل وقوع دعوا و اختلاف اقدام به صدور نظر می نماید. حکم وکیل قانونی سایت مطابق با حکم مراجع قانونی، فصل الخطاب ، قانونی و قابل اجرا می باشد.

بند 4 : مسایل پولی : چنانچه خریدار و کارفرما با توجه به محل زندگی و نوع پولی که هزینه میکند با نوع پول هنرمند متفاوت باشد ، این اختیار به سایت داده می شود نسبت به تبدیل پول خریدار به نوع پول هنرمند اقدام کند و پس از کسر هزینه های تبدیل به حساب هنرمند واریز نماید.( به طور مثال تبدیل پول یورو یا دلار خریدار  به ریال ایران )

 

 

 

سایت                                     هنرمند

 

آرت آنلاین، سایتی از کانون آگهی و تبلیغات شرکت کتابسیاه